Dacom

DACOM ir novatorisku progresīvo tehnoloģiju uzņēmums Nīderlandē, kurš attīsta un piedāvā Agri Yield Managenent sistēmas augkopības saimniecībām visā pasaulē. Dacom sistēma piedāvā audzētājiem praktiskus risinājumus ienesīgai un ilgtspējīgai zemkopībai. Apvienojot sensorus izmantojošas tehnoloģijas, internetu un zinātnes atziņas, augkopji var nepārtraukti vadīt un precīzi regulēt savu ražošanas procesu visas audzēšanas sezonas laikā.

 

Skola ir vienīgais oficiālais DACOM pārstāvis Latvijā no 2006.gada.

Viens no DACOM datorprogrammu mērķiem ir optimizēt fungicīdu lietošanu, ierobežojot ābeļu kraupi (Venturia inaequalis), kartupeļu lakstu puvi (Phytophtora infestants) un sausplankumainību (Alternaria solani), kā arī citu slimību izplatību Latvijas apstākļos.

Dacom laika prognoze ir speciāli veidota lauksaimniekiem, tradicionāli satur datus par gaisa temperatūru, nokrišnu iespējamību, iztvaikošanu, rasas punkta temperatūru, izstrādā arī prognozi miglošanas darbu veikšanai, kas ļauj plānot darbus saimniecībā.

Programma piedāvā iespēju atvieglot lauku vēstures dokumentāciju, veicot pierakstus datorprogrammā, ar iespēju pievienot lauka vai augu fotogrāfijas, kas uzskatāmi raksturo augu attīstību un veselības stāvokli.

 

http://www.dacom.nl

 

 

Firma DACOM no Emmenes, 2011.gadā tika atzīta par visvairāk inovatīvo firmu vidēji lielo un mazo uzņēmumu vidū Nīderlandē. Sistēma TerraSen™, pateicoties kurai, augi var tikt audzēti cik vien iespējami optimālos apstākļos, nezaudējot ne piliena ūdens, ir ieguvusi pirmo vietu 100 inovatīvāko uzņēmumu sarakstā. 2011.gada 26.maijā inovāciju centrs Syntens, Ekonomikas ministrijas apakšstruktūra Octrooicentrum Nederland, Mercedes-Benz un žurnāls NRC Handelsblad jau sesto reizi nosauca 100 inovāciju sarakstu. Šīs Top100 tiek uzskatīts par lielāko un nozīmīgāko inovāciju balvu vidēji lielajiem un mazajiem uzņēmumiem.

Firma DACOM ir specializējusies arī laistīšanas vadībā. Augsnes mitruma sensori uz lauka rāda ikdienas ūdens uzņemšanos augā no dažādiem augsnes dziļumiem. Ar šīs informācijas palīdzību tiek noteikts optimālais laistīšanas brīdis diennakts laikā. Izmēģinājumi zemeņu laukos, rāda, ka ūdens un mēslojuma patēriņu ir iespējams samazināt par 48%, nezaudējot ražu un tās kvalitāti. Pēc žūrijas domām firma Dacom piedāvā efektīvu risinājumu cīņā ar pārtikas trūkumu un vienlaikus nodrošina resursu ilgtspējīgu izmantošanu.